• عایق حرارتی

  برای جلوگیری از انتقال حرارت از عایق حرارتی استفاده می شود. عایق حرارتی دارای انواع مختلفی است. پشم سنگ یکی از انواع عایق های حرارتی است.v

  عایق حرارتی چیست

  اگر بخواهیم مانع انتقال حرارت از یک محیط به محیط دیگر شویم، باید از عایق حرارتی استفاده کنیم. در واقع عایق حرارتی ابزاری جهت صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد. یقین داشته باشید، هزینه ای که شما بابت عایق حرارتی پرداخت می کنید، به زودی و در کوتاه مدت با کاهش هزینه های انرژی شما جبران می شود.

  پشم شیشه

  یکی از انواع شناخته شده عایقهای حرارتی پشم شیشه است که از گذشته به عنوان یک عایق، مورد استفاده قرار می گرفته است. اما این ماده علی رغم مزایایی که دارد، مقاومتش در برابر رطوبت بسیار کم است. علاوه بر آن در اثر تماس مستقیم با پوست حساسیت پوستی ایجاد می کند. این معایب و برخی ایرادهای دیگر، کارشناسان و متخصصان را بر آن داشت تا به فکر ساخت عایق های بهتر و مقاوم تر باشند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی انواع جدیدی از عایق های حرارتی وارد بازار شده که به مراتب کارایی بیشتری از پشم شیشه دارند.

  پشم سنگ، مزایا و معایب

  پشم سنگ در برابر رطوبت نیز به عنوان یک عایق عمل می کند. همچنین استفاده از پشم سنگ علاوه بر ایجاد عایق حرارتی مانع از انتقال صدا و نیز نم دادن دیوارها و سقف می گردد.
  با وجود همه این این مزیت ها عمده استفاده از عایق حرارتی پشم سنگ در سازه های فلزی است. آهن و به طور کلی فلز در اثر حرارت زیاد ذوب شده و باعث ریختن سازه و ساختمان می گردد. اما استفاده از پشم سنگ با توجه به اینکه شعله ور نمی شود مانع از داغ شدن فلز می گردد.

  عایق حرارتی

  علی رغم این همه ویژگی مثبت، اثرات منفی آن نیاز به آزمایش های بیشتر دارد. استفاده از پشم سنگ به عنوان یک عایق حرارتی طی سالهای اخیر رواج یافته و نمی توان راجع به برخی مضرات احتمالی و مخصوصا زیست محیطی آن به طور دقیق و با یقین اظهار نظر کرد. اما در همین مدت کوتاه اخباری مبنی بر سوزش چشم و پوست بر اثر تماس مستقیم با آن گزارش شده است. بهتر است هنگام تماس مستقیم آن از دستکش و عینک مخصوص حافظتی استفاده شود.

  جهت افزایش مقاومت این پشم سنگ ها در برابر حریق می توان رنگ ضد حریق تیم پرو را بر روی آن ها اسپری کرد در این صورت علاوه بر افزایش مقاومت حرارتی پشم سنگ، در مواقع آتش سوزی این رنگ ها متورم شده و از عبور شعله و دود به دیگر نواحی جلوگیری می کند.

  جهت مشاوره تخصصی با کارشناسان تیم پرو در زمینه ی انجام آتش بند اینجا کلیک کنید.
  مشاوره

  شرکت تیم پرو آماده عرضه کننده انواع عایق های حرارتی با مقاومت و کیفیت بالا می باشد. لازم به ذکر است کلیه محصولات این تیم دارای تاییدیه های به روز بین المللی هستند.

  0 پاسخ

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای