ساپورت تاسیسات

امروزه با پیشرفت علم و فناوری در حوزه ی ساختمان سازی با استفاده از ساپورت های تاسیسات مدولار ، نصب و نگهداری تجهیزات تاسیسات به آسانی انجام می شود و همچنین طول عمر مفید آن ها نیز افزایش یابد. با توجه به بررسی های صورت گرفته در سایر کشور ها و همچنین ایران ، این محصولات جایگزین بسیار مناسبی برای قطعات جوشی در صنعت ساختمان می باشد. ویژگی های بارز ساپورت های تاسیسات مدولار پیش بینی تنظیمات مناسب در محل نصب، سرعت بالا در اجرا و نصب، مقاومت بالا در برابر خوردگی، ظاهر زیبا، عدم نیاز به جوشکاری و ضدزنگ و رنگ ، قابلیت مونتاژ بدون هیچگونه آسیب به سازه می باشد. شرکت تیم پرو پارس ارائه دهنده انواع ساپورت های تاسیسات از جمله پروفیل های فولادی گالوانیزه ، لرزه گیر های مکانیکی در سراسر کشور است.

ساپورت تاسیسات

ساپورت تاسیسات مدولار چیست ؟

ساپورت تاسیسات مدولار در صنعت در واقع نوعی نگهدارنده معرفی می شود که در پروژه های گوناگون تاسیساتی به کار گرفته می شود که با توجه به نحوه طراحی و جانمایی تاسیسات که توسط تیم طراحی الکتریکال و مکانیکال انجام می شود، ممکن است به صورت قائم یا افقی از قسمت های مختلفی از ساختمان عبور کنند.
به منظور اینکه این لوله ها، سینی ها و کانال ها در محلی که برای آنها در نظر گرفته شده است، مستقر شوند و وظیفه خود را انجام دهند ، نیاز به سازه ها و اتصالاتی است که این تاسیسات را به اعضای سازه ای متصل کنند و بارهای ثقلی و جانبی ناشی از آن ها را تحمل نمایند. اصطلاحاً به این نوع سازه ها ساپورت تاسیسات گفته می شود.
در سیستم ساپورت تاسیسات نوین مکانیکال و الکتریکال ، از پروفیل های فولادی گالوانیزه با ابعاد و شکل های مقطع مختلف و انواع انکر بولت، پیچ، مهره و قطعات فولادی گالوانیزه جهت اتصال و ساخت ساپورت استفاده می شود

طراحی و جانمایی ساپورت های تاسیسات

شرکت تیم پرو پارس با بهره بری از تیم فنی و متخصص خود، متناسب با سیستم های تاسیساتی منحصر به فرد هر پروژه، فرایند محاسبات طراحی را در این زمینه انجام میدهد. تیم فنی با استفاده از نرم افزار تخصصی تیم پرو، تمامی محاسبات مربوط به جانمایی ساپورت ها، فاصله گذاری، استفاده از نوع ساپورت برای نگهداری المان های تاسیساتی، طراحی لرزه ای و قیمت گذاری در بهینه ترین حالت ممکن را انجام میدهد.

پروفیل ساپورت

مزایای ساپورت های تاسیساتی

– سهولت نصب و راه اندازی
– کاهش زمان اجرا و افزایش سرعت اجرا
– کاهش خوردگی فولاد به دلیل گالوانیزه بودن ساپورت های نوین
– کاهش هزینه های نگهداری و نصب
– کاهش هزینه های جوشکاری
– قدرت و استحکام بیشتر نسبت به نیروه های کششی و برشی
– پیش ساخته بودن قطعات
– وجود اسناد و مشخصات فنی در قالب جدول مشخصات محصول
– وجود خدمات مهندسی در زمینه ی طراحی و مشاوره
– افزایش قابلیت انعطاف پذیری به دلیل استفاده از سیستم پیچ و مهره و در نتیجه مقاومت بیش تر در برابر زلزله

انواع ساپورت های تاسیسات مدولار

در این بخش به توضیح انواع ساپورت های تاسیسات مدولار می پردازیم

سیستم ساپورت تاسیسات

پروفیل های C-Channel

نگهدارنده سیستم های تاسیساتی که به شکل C میباشد و در انواع ساپورت گذاری المان های مکانیکال سبک و سنگین و صنعتی و همچنین نگهدارنده ی سیستم های الکتریکال استفاده می شود.

پروفیل U-Channel

نگهدارنده سیستم های تاسیساتی که نسبت به C-CHANNEL نیروی بیشتری را تحمل میکند در انواع ساپورت گذاری المان های مکانیکال سبک و سنگین و صنعتی و ساختمانی استفاده می شود.

– پروفیل T TYPE – L TYPE

این ساپورت ها بسته به طراحی دارد T TYPE سیستم از طرفین کارگذاشته میشود و L TYPE از یکطرف کارگذاشته می شود و متناسب با نظر مشاورین پروژه در محل های مناسب کاربری دارد.

قیمت ساپورت تاسیسات
ساپورت تاسیساتی مدولار